Inteligentny Dom

Inteligentny Dom

Data Publikacji Sierpień 4, 2013 | Przez : | Kategoria : Inteligentny Dom | 0 Komentarzy

Inteligentny dom to system zarządzania nieruchomością, gdzie zintegrowane są instalacje i urządzenia w budynku, a ich działanie możemy regulować za pomocą centrali alarmowej. Niegdyś system alarmowy za pomocą syren miał za zadanie powiadamiać nas o tym, że coś niepożądanego dzieję się w chronionym budynku, teraz dzięki niemu  możemy sterować i kontrolować wiele funkcji w naszym domu. Możemy to robić na miejscu ale i przez Internet czy telefon komórkowy. Zróżnicowane funkcje Inteligentnego domu pozwolą nam zaoszczędzić czas, energię elektryczną i pieniądze. Zabezpieczą nas nie tylko przed kradzieżą i włamywaczami ale i  przed utlenianiem się gazu czy pożarem. Taka inwestycja zwróci bardzo szybko.
Najważniejsze funkcje jakie daje nam „Inteligentny dom”:
  System alarmowy: chroni nas i informuje o tym, że ktoś wtargnął na teren naszej posesji, domu czy firmy.
  Brama garażowa i wjazdowa: to jedna z najczęściej używanych funkcji „Inteligentnego domu”. Ułatwia to codzienne życie i zaoszczędza czas. Nie musimy już w środku zimy wychodzić z ciepłego auta żeby otworzyć i zamknąć bramę garażową i wjazdową. Sterowanie możliwe jest nie tylko przez pilota, ale i telefon komórkowy.
  Rolety zewnętrzne: Można je podnosić i opuszczać o dowolnej porze. Np. możemy je zdalnie opuścić przy dużym słońcu aby po powrocie nasz dom nie był nagrzany. Najważniejsze jest to, ze możemy to zrobić z drugiego końca Polski. Ważną funkcją jest automatyczne otwieranie rolet w momencie gdy czujka wyczuje dym.
  Oświetlenie: w budynku i na posesji. Możemy je dowolnie konfigurować. Włączane czujnikiem ruchu, poprzez telefon komórkowy czy Internet. Możemy włączyć dowolną lampę w dowolnym momencie, co może zmylić włamywaczy i sprawić wrażenie, że ktoś jest w budynku.
  System przeciwpożarowy niezwłocznie informuje nas o nawet najmniejszym pożarze, natychmiast uruchamia wentylację, odcina prąd i gaz, podnosi rolety. Powiadamia również Straż Pożarną lub inne osoby sms-em
  Czujniki gazu i wycieku wody: gdy czujka wyczuje gaz lub wyciek wody odcina ich dopływ i uruchamia wentylację.
  Czujka gazu usypiającego: Coraz częściej włamywacze używają gazu usypiającego wpuszczając go do domu, nasza czujka wykryje taki gaz obudzi nas, uruchomi alarm i otworzy rolety.
  Podlewanie ogrodu: już nie będziemy musieli pamiętać o podlewaniu, będzie o tym pamiętał nasz „Inteligentny dom”
  Powiadomienie o uzbrojeniu i rozbrojeniu alarmu:  System może informować nas o tym SMS-em. Będziemy wiedzieli np. że nasze dzieci wróciły już do domu.

Czujniki systemu alarmowego- przed czym nas postrzegają.
Czujnik ruchu – złodziej, włamywacz
Czujnik dymu – ogień, pożar, dym
Czujnik gazu – gaz ziemny i LPG
Czujnik magnetyczny – wyważenie drzwi czy okna
Czujnik czadu – czad
Czujnik zbicia szyby – zbicie szyby
Czujnik zalania – wyciek wody
Czujnik gazu usypiającego – gaz usypiający